Ve dnech 5. a 6. května jsme se zúčastnili jarního kola hry Plamen v Čechticích. Po několika letech bylo jarní kolo opět dvoudenní a tak si v sobotu večer mohli soutěžící zařádit na připravené dětské diskotéce. Během celého víkendu jsme bojovali o co nejlepší umístění a i přes několik nepříliš podařených disciplín jsme obsadili hezké 8. místo z 18ti zúčastněných družstev.

V polovině května jsme s našim kolektivem uspořádali výlet na Měřín do plaveckého bazénu. Děti zažily ve vodě spoustu legrace a výlet se jim moc líbil.

25.května proběhla ve školce Andersenova noc a paní Povolná nás požádala o pomoc. U požární nádrže jsme připravili techniku, rozložili výzbroj a výstroj a náš kolektiv provedl ukázku požárního útoku, která se žáčkům ze školky tolik líbila, že jsme ji museli ještě jednou zopakovat. Všechny děti měly možnost si za pomoci dospělých hasičů vyzkoušet stříkat z proudnice.

V neděli 27.května jsme s našimi dorostenci zamířili do Staré Boleslavy, kde se konala okresní soutěž dorostu, tentokrát spojena pro čtyři okresy. V kategorii dorostenek se Kristýna Jarešová umístila na celkovém 5. místě. V kategorii dorostenců obsadil Štěpán Kareš 6. příčku a Jiří Doležal se stal absolutním vítězem tohoto dne a zároveň postoupil do krajského kola. I přes velmi nízký počet soutěžících a brzký začátek soutěže, jsme se na cestu domů vydali až v pozdních odpoledních hodinách.

9. června jsme se zúčastnili soutěže zvané Veselá diabolka, která se konala již tradičně v Chotýšanech. Děti střílely na terče ve vzdálenosti deseti metrů. Dále byly pro děti připraveny doplňkové soutěže, kterými bylo přetahování lanem, hod hadicí na kuželky apod.

Začátkem června jsme si s kolektivem u požární nádrže opékali buřty a klobásy. K tomu nám některé děti předvedly své umění s hudebními nástroji.

18.6. jsem s Jirkou Doležalem vyrazil do Rakovníka na krajskou soutěž dorostu. Za tropického počasí si Jirka soutěž velmi dobře rozběhl ve „stovce“. Testy z oblasti požární ochrany zvládl bez jediné chybičky a zbývala poslední disciplína, kterou byl dvojboj. Průběžné 4. místo slibovalo závěrečný boj o stupně vítězů a zároveň postup na Mistrovství České republiky. Našemu dorostenci se však obnovilo zranění kotníku a tak nakonec Jirkovi o jednu vteřinku utekla bedna a skončil na velmi dobrém 6. místě z 22 zúčastněných. Jirkovi patří velký dík za bojovnost a reprezentaci sboru. Opět se potvrdilo, že i v tak kvalitní konkurenci se neztratíme.

Po prázdninové pauze přišla oslava 130. výročí založení našeho sboru, kde jsme se také zúčastnili slavnostního průvodu. Po ukázce zásahové jednotky Městyse naše děti předvedly netradiční požární útok, který byl ztížen o překonání překážek CTIF. Za hezkou podívanou děti sklidily potlesk a po zbytek dne si prohlížely hasičskou techniku.

Celé září jsme se u požární nádrže připravovali na podzimní soutěž mladých hasičů a dorostu, která se tentokrát konala začátkem října v Kvasejovicích. Za příjemně slunného podzimního počasí náš kolektiv obsadil 15. místo z 20. družstev. Né vždy se daří podle představ, ale máme před sebou ještě jarní kolo, ve kterém zabojujeme o zlepšení celkového umístění. V dorostenecké kategorii nás velmi postilha různá zranění a onemocnění, a tak se soutěže zúčastnil pouze Jiří Doležal, který při 100 m s překážkami i přes pád z kladiny v prvním rozběhu obsadil 2. příčku. V branném závodě nenašel konkurenci a o třídu porazil všechny své soupeře. Průběžně mu patří první příčka, kterou musí na jaře ještě obhájit.

V září Iveta Slancová nejprve provedla nábor mladých hasičů v první třídě a poté v říjnu ve školce nábor dětí do přípravky, kam patří děti ve věku 3 – 6 let. V tuto chvíli má jediná přípravka na benešovském okrese 9 členů. Pro tyto děti uspořádali Iveta a Jiří Slancovi výlet na stanici hasičského záchranného sboru do Jílového, kde mohli obdivovat nejen techniku, ale také zázemí tamních hasičů. Přípravka se nyní schází každou středu v místní sokolovně.