Činnost sboru

1.3.2014 jsme uspořádali v Sokolovně tradiční hasičský ples. K tanci a poslechu hrála kapela VaT. Nejen bohatá tombola, ale i dobrá připravenost akce přispěla k celkově vydařené zábavě.

Dne 8.3.2014 jsme uspořádali masopustní průvod obcí. Mnoho hezkých masek obcházelo od domu k domu. Jak již bývá tradicí, tak v průvodu nesměl nechybět medvěd Míša, kráva Bětka a kůň Karel. K tanci, poslechu a veselé náladě hrála lešanská kapela pod vedením pana Hrušky. Za krásného slunečného počasí všichni nakonec dorazili na náměstí, kde mnoho občanů přihlíželo zastřelení medvěda Míši, koně Karla a krávy Bětky.

19.4.2014 jsme provedli sběr železného šrotu v Netvořicích a spádových obcích.

V sobotu 26.4.2014 se konaly u požární nádrže rybářské závody. Za krásného počasí bylo koupaliště obklopeno soutěžícími, jak dětmi, tak i dospělými.

Jak již bývá zvykem, tak v půlnoci 1.5.2014 jsme postavili májku a do rána hlídali, aby jí nikdo neuřízl. Povedlo se a májka zůstala na svém místě.

Dne 31.5.2014 byla na náměstí pokácená a uklizena májka.

Neckyáda
V sobotu 30.8.2014 jsme uspořádali již tradiční Neckyádu. Po úvodní přeháňce se nakonec vyčasilo a za krásného počasí bylo k vidění několik netradičních plavidel, jak dospělých, ale také mladých konstruktérů. Běh po lávce byl letos zpestřen nošením dvou kelímků plných vody na podnose. Při jízdě na trakaři předvedly svou zručnost zvláště děti, kterým se dařilo zdolat celou lávku bez pádu do vody. Pro velký úspěch a radost (nejen u dětí) jsme na závěr udělali pěnu.
Jako každý rok, tak i letos, jsme pro naše spoluobčany nachystali několik tradičních akcí.

První touto akcí byl maškarní průvod, do kterého se tentokrát zapojilo mimo jiné i mnoho našich mladých hasičů. Všichni se bavili, tancovali a hodovali. Pochod byl jako již mnohokrát zakončen na místním náměstí.

Hasičský ples jsme letos v Netvořících uspořádali jako poslední, až 2. března. K tanci a poslechu hrála kapela VaT.

V březnu jsme pro naše hasičky, partnerky a manželky hasičů uspořádali v restauraci Na Radnici posezení u příležitosti MDŽ, kde byla každá žena obdarována květinou.

O Velikonoční sobotě jsme uspořádali tradiční sběr železného šrotu.

Rybářské závody – 27.4.2013
V sobotu 27. dubna jsme uspořádali již tradiční rybářské závody u požární nádrže. Za hezkého slunného počasí některým nebralo, někteří naopak chytili pěkné velké ryby.

Máj – 1.5.2013
V půlnoci z čarodějnic na 1. Máj jsme na Mírovém náměstí úspěšně postavili Máj, kterou jsme následně hlídali až do úsvitu. V pátek 31. května jsme Máj porazili a přemístili k požární nádrži.

Dětský den – 22.6.2013
V sobotu 22. června se na fotbalovém hřišti konal dětský den, na kterém naši mladí hasiči, konkrétně přípravka, předvedla požární útok.

Brigáda u požární nádrže – sekání trávy 5.7.2013
V pátek 5. července se konala brigáda u požární nádrže, kde jsme během dopoledne posekali a uklidili trávu v celém okolí požární nádrže.

Neckyáda – 31.8.2013
Poslední prázdninovou sobotu jsme opět uspořádali již tradiční závod netradičních plavidel – Neckyádu. Letos bylo k vidění mnoho velmi povedených plavidel. Po úvodní předváděcí plavbě zdolávala každá posádka plavidla vlny rybníka zvlášť. Poté přišel na řadu atraktivní běh přes lávku na rybníce. Letošní lávka záměrně nebyla tak pevná a stabilní, jako ty předchozí, a tak to byla o mnoho zajímavější podívaná. Někomu se podařilo lávku pokořit, někteří se osvěžili. Poslední disciplínou byla jízda po lávce na trakaři. S trakařem lávku nikdo nepokořil. Bylo k vidění hodně pádů do vody, ale i několik velmi nadějných výkonů. Po vyhodnocení a předání cen jsme dětem udělali největší radost – byla pěna.

Výlov požární nádrže, 2.11.2013
O první listopadové sobotě jsme provedli výlov požární nádrže. K vidění bylo několik velkých kousků, ale povětšinou malé rybky. Střední ryby buď uhynuly, nebo byly vyloveny pytláky.

Výroční valná hromada
30.11.2013 jsme uspořádali výroční valnou hromadu v restauraci Na Radnici. Během schůze byly všem předneseny události a akce, které náš sbor pořádal a kterých se zúčastnil.
Jako každý rok, tak i letos, jsme pro naše spoluobčany nachystali několik tradičních akcí.

První touto akcí byl 18. února maškarní průvod, do kterého se tentokrát zapojilo mimo jiné i mnoho našich mladých hasičů. Všichni se bavili, tancovali a hodovali. Pochod byl jako již mnohokrát zakončen na místním náměstí.

Hasičský ples jsme letos v Netvořících uspořádali jako poslední, až 3. března. K tanci a poslechu hrála kapela AXIOM Sedlčany.

10. března jsme pro naše hasičky, partnerky a manželky hasičů uspořádali v restauraci Na Radnici posezení s harmonikou u příležitosti MDŽ, kde byla každá žena obdarována květinou.

Opět o velikonoční sobotě, 7. Dubna, jsme provedli sběr železného šrotu.
P1090097.JPG
SDH Netvořice byl oceněn za práci v období 2005 - 2010.

 

V sobotu prvního listopadu, za velmi krásného počasí, jsme vylovili požární nádrž a udělali inventuru. Celkem jsme našima rukama prošlo více než 280 kg kaprů a candátů. V nádrži máme také  slušný počet  raků a škeblí.  Musím zmínit  také metrového sumce a úhoře (98 cm).

Po výlovu jsme poseděli a ochutnali uzenou i smaženou rybu a vše zapili pivem i něčím ostřejším.   

Vrchní porybný p.Švec byl spokojený a ti ostatní se již připravují na jarní rybářské závody.

Více foto:

http://hasici-netvorice.rajce.idnes.cz/Vylov_pozarni_nadrze_-_1.11.2008/

 

 

PB010597.JPG
PB010589.JPG
PB010592.JPG
PB010622.JPG

První prázdninovou sobotu odpoledne jsme se po výletu na Kožlí a na Konopiště sešli u požární nádrže a spolu s mladými hasiči přivítali prázdniny.

Děti si mohli opéct buřty a i pro dospělé se našlo něco na zub a napití.

Přijela i hasičská cisterna ze stanice Jílové u Prahy a její posádka  předvedla na objednávku  hašení pěnou. Velký ohlas měla pěna u dětí, což můžete posoudit z fotografií

P6280782.JPG
P6280778.JPG
P6280779.JPG
P6280780.JPG
V sobotu 26. dubna se konaly rybářské závody na požární nádrži v Netvořicích.

Prozatím několik fotek.

P4260074.JPG
P4260073.JPG
P4260075.JPG
P4260076.JPG
N3O9oaMkd92h4OSAw1MWR7vCE8Mdx0qILKyS5D_G2jqjnGEnQp0n6iIRZBsunXCnCyl8M3U.jpg
Těšíme se na vaši další návštěvu.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one