Odborná příprava

16.5.2014 se jednotka v počtu 5+1 zúčastnila odborné přípravy v Nesvačilech. Jednalo se o cvičení zaměřené na hašení lesních a polních porostů pomocí letecké techniky. Jednotka si několikrát vyzkoušela naplnění vaku zavěšeného pod vrtulníkemvodou a následně navigaci vrtulníku ke shození vody na cíl. V druhé polovině cvičení byla jednotka proškolena v zásadách první pomoci a třídění raněných při krizových situacích.

O uplynulém víkendu 11. - 12.10.2014 se družstvo JSDH Netvořice s vozidlem Ford Transit v počtu 5+1 pod velením Miroslava Šebka zúčastnilo nočního hasičsko-záchranářského cvičení v Přestavlkách u Čerčan. Během odpoledne proběhlo proškolení resuscitace, třídění raněných metodou START, radiokomunikace a vyprošťování raněných z vozidla. Po setmění jsme nejprve plnili součinnostní disciplíny, kterými byl požár budovy a poté hromadná autonehoda. Poté nastalo osm jednotlivých úkolů, mezi které patřila například autonehoda, hledání a ošetření pohřešované osoby za spolupráce kynologů, nález a zabezpečení nebezpečných látek apod. Naše družstvo se umístilo na konečném 12. místě z 16-ti zúčastněných. Vzhledem k tomu, že jsme toto cvičení absolvovali vůbec poprvé, jsme s umístěním spokojeni.
Ve dnech 23.-24. března se jednotka zúčastnila nočního taktického cvičení v okolí Jankova. V mrazivém počasí družstvo zdolávalo celkem 17 disciplín, mezi kterými bylo například odřezávání oběšence či doplňování vody pomocí ejektoru. V celkovém hodnocení se jednotka umístila na krásné třetí příčce ze 17-ti zúčastněných družstev a to i přesto, že se jako jediná zúčastnila s PS 8 v konkurenci PS12.
O bílé sobotě, 7. 4. 2012, se družstvo naší zásahové jednotky zúčastnilo denního taktického cvičení v okolí Jablonné nad Vltavou. Během dne jsme plnili celkem 13 úkolů, mezi které patřilo například sání vody pomocí ejektoru, prodlužování a zkracování proudů, přemlouvání sebevraha, který chtěl vyskočit z okna, testy z oblasti požární ochrany, atd. Celkové umístění nebylo vyhodnocováno, ale po porovnání výsledných časů a trestných bodů všech 11-ti družstev jsme byli druzí nejlepší. Za celodenní úsilí bylo každé družstvo odměněno malým hasícím přístrojem, který je vhodný zejména do osobních automobilů.

8. září slavil náš sbor výročí 130 let svého založení. Při této příležitosti jsme mimo přípravy a organizaci celého dne předvedli ukázku zásahu na Radnici. Jednalo se o simulovaný požár v objektu úřadu Městyse, kde byla nahlášena zraněná osoba. Po příjezdu na místo jsme rozvinuli útočné vedení a vydali jsme se na pomoc zraněné osobě. Po chvíli na místo dorazil HZS Jílové u Prahy, který nám asistoval u vyproštění zraněné osoby a dále záchranná služba, která zraněnou ošetřila. Tuto akci lze hodnotit jako vydařenou.

V pondělí 15.10.2012 v 8:40 byla naše jednotka vyslána k požáru apartmánu ve vojenské zotavovně na Měříně. Jednalo se o prověřovací cvičení.

20.10.2012 asistovala naše jednotka s CAS 25 u pálení látek přírodního charakteru shromážděném na hromadách na kopci Šiberném.

Pravidelná odborná příprava členů zásahové jednotky se koná vždy

první  úterý  v měsíci od 19:00 hodin v hasičské zbrojnici.

Jednotka se také zúčastňuje praktické odborné přípravy pořádané OSH a HZS Benešov na území okresu.

N3O9oaMkd92h4OSAw1MWR7vCE8Mdx0qILKyS5D_G2jqjnGEnQp0n6iIRZBsunXCnCyl8M3U.jpg
Těšíme se na vaši další návštěvu.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one