Ve dnech 14. října a 1. listopadu 2013 jsme navštívili s dráčkem Hasíkem opět po roce ZŠ v Netvořicích. Program HASÍK CZ působí na této škole již čtvrtým rokem. Je zaměřen na výchovu dětí v oblasti požární ochrany a ochrany obyvatelstva.

Výuka probíhala ve 2. a 6. třídě. Děti se učily, kdo to jsou hasiči, co je jejich práce a jak hasiče poznají. Co je to bezplatná telefonní linka tísňového volání, v čem je nebezpečné zneužití tísňových telefonních čísel i jak správně nahlásit požár. Děti řešily také připravené situace, například co dělat, když hoří oblečení a jaké jsou základní zásady první pomoci při popáleninách.

Podstatou programu HASÍK CZ je neustálá komunikace mezi přednášejícími instruktory a dětmi. Závěrem byly dětem předány upomínkové naučné předměty s dráčkem Hasíkem, např.: omalovánky, vystřihovánky hasičských automobilů, pexesa, apod
Ve dnech 12. a 22. října 2012 jsme s Ančou Svobodovou opět po roce navštívili žáky druhého a šestého ročníku Základní školy v Netvořicích, abychom je společně s dráčkem Hasíkem seznámili s programem Hasík CZ a naučili je mnoho důležitých věcí z oblasti požární ochrany a ochrany obyvatelstva.
Formou hry a přátelského povídání bylo dětem vysvětleno, jak správně nahlásit mimořádnou událost, jak si snadno zapamatovat čísla tísňového volání a mnoho dalších. Během povídání byly děti za správné odpovědi obdarovávány malými sladkostmi ve formě bonbonů. Nejšikovnější si domu odnesli například skládačku hasičského vozidla, či omalovánky s dráčkem Hasíkem. Na závěr si mohli všichni vyzkoušet hasičskou obuv a přilbu.
V letošním již třetím ročníku této pravidelné akce jsme narazili na velmi šikovné žáky. Chtěl bych tímto pochválit výbornou spolupráci ZŠ Netvořice s naším sborem.

Ve dnech 18. října a 1. listopadu navštívili hasiči s dráčkem Hasíkem opět po roce ZŠ v Netvořicích. Program HASÍK CZ působí na této škole již druhým rokem. Je zaměřen na výchovu dětí v oblasti požární ochrany a ochrany obyvatelstva. Dráčka Hasíka zastupovala dvojice vyškolených hasičů instruktorů, Anna Svobodová z SDH Mrač, Martin Šebek z SDH Netvořice.

Výuka probíhala ve 2. a 6. třídě. Děti se učily, kdo to jsou hasiči, co je jejich práce a jak hasiče poznají. Co je to bezplatná telefonní linka tísňového volání, v čem je nebezpečné zneužití tísňových telefonních čísel i jak správně nahlásit požár. Děti řešily také připravené situace, například co dělat, když hoří oblečení a jaké jsou základní zásady první pomoci při popáleninách.

Podstatou programu HASÍK CZ je neustálá komunikace mezi přednášejícími instruktory a dětmi. Závěrem byly dětem předány upomínkové naučné předměty s dráčkem Hasíkem, např.: omalovánky, vystřihovánky hasičských automobilů, pexesa, apod.

Ve dnech 12. října a 4. listopadu navštívili Základní Školu v Netvořících hasiči Anna Svobodová a Martin Šebek, aby seznámili žáky s programem Hasík.

Realizátorem tohoto projektu je organizace Citadela Bruntál, která se specializuje na výchovu dětí druhých a šestých ročníků základních škol v oblasti požární ochrany a ochrany obyvatelstva.

Formou hry a přátelského povídání se děti dovídají mimo jiné: jaká je práce hasičů, čísla tísňového volání, učí se ohlásit požár, jak se zachovat v případě požáru, jak se požáru vyvarovat a mnoho dalších důležitých informací.

Naším cílem je vrýt dětem do paměti tyto důležité informace, předcházet vzniku krizových situací, případně při jejich vzniku zajistit, aby děti věděly, jak se zachovat.

Závěrem byly dětem rozdány upomínkové předměty v podobě hasičských omalovánek, pexesa , či skládaček požárních automobilů.

Více informací o projektu naleznete na www.hasik.cz

Fotogalerie: http://hasici-netvorice.rajce.idnes.cz/Navsteva_hasicu_ZS_v_Netvoricich/

N3O9oaMkd92h4OSAw1MWR7vCE8Mdx0qILKyS5D_G2jqjnGEnQp0n6iIRZBsunXCnCyl8M3U.jpg
Těšíme se na vaši další návštěvu.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one